Zaujímavosti

Aquapark Galanta - 13 km

zaujimavost zaujimavost

Termál Centrum Galandia v Galante je pre návštevníkov otvorené od roku 2007. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje okolo 28ºC, no pre návštevníkov je zohrievaná geotermálnou vodou až na teplotu 36ºC. Bohužiaľ, nemá žiadne liečivé účinky. Komplex Termál Centrum Galandia sa nachádza za mestom, smerom na komplex Kaskády. Centrum priamo nadväzuje na už existujúce plochy športu a rekreácie mesta Galanta.
www.galandia.sk

Termálne kúpaliská Vincov les - 13 km

zaujimavost zaujimavost

Termálne kúpalisko Vincov les sa nachádza na južnom Slovensku pri štátnej ceste Galanta - Sládkovičovo, približne 55 kilometrov od Bratislavy. V areáli sa nachádza termálny vrt, z ktorého vyteká termálna voda s teplotou 62 stupňov celzia. Mnohí ľudia pripisujú tejto vode liečivé účinky a preto sem chodievajú s cieľom uzdraviť sa.
www.vincovles.com

Termálne kúpalisko Horné Saliby - 20 km

zaujimavost zaujimavost

Od konca roka 2003 je na termálnom kúpalisku v Horných Salibách v prevádzke nový relaxačný komplex s celoročnou prevádzkou, ktorý bol spolufinancovaný s Európskou úniou v rámci programu SAPARD. Otváracia doba je od 10:00 hod. do 22:00 hod., počas leta 09:00 hod. do 22:00hod. Súčasťou relaxačného komplexu je bazénová hala s oddychovou plochou a minipresso s obsluhou. Bazény sú vybavené atrakciami ako napríklad: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stenové hydromasáže a vzduchové masážne rošty. Na druhom nadpodlaží je vytvorená plocha na oddych rekreantov.
www.thermaltour.sk

Vodná nádrž Kráľová - Kaskády - 15 km

zaujimavost zaujimavost

Stredisko vzdelávania a oddychu, Kaskády, sa so svojim hotelovým zariadením nachádza v lone lužných lesov, len pár metrov od ochrannej hrádze vodného diela Kráľová, štvrtého najväčšieho vodného rezervoáru na Slovensku.
www.kaskady.sk

Historické mesto Trnava - 15 km

zaujimavost zaujimavost

Trnava, jedno z najvýznamnejších miest Slovenska, leží v centre Trnavskej pahorkatiny, v nadmorskej výške 146 m. Od hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy, nachádza sa blízko významných európskych miest Viedeň a Budapešť. Mesto zohráva dôležitú úlohu sekundárneho jadra tzv. stredoeurópskeho regiónu, ktorý je súčasťou európskeho produkčného trojuholníka Paríž – Berlín – Viedeň, tvoriaceho základňu európskeho hospodárstva. Kraj leží v geografickom strede Európy a hraničí s troma štátmi: Českom, Rakúskom a Maďarskom. Disponuje nerastnými surovinami, medzi ktorými je aj ropa a zemný plyn. Nielen vďaka tomu patrí medzi najrozvinutejšie regióny.
www.trnava.sk

Historické mesto Nitra - 23 km

zaujimavost zaujimavost

Existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo navštíviť Nitru. Nitra je skrátka krásna v každom ročnom období. Pre tú krásu a malebnosť v údolí životodarnej rieky, polohu uprostred prírody, bola obývaná už od praveku. A obývaná bola už stáročia nepretržite. Stáročné dejiny tu zanechali svoj podpis- viditeľný aj neviditeľný. Návštevníci mesta obdivujú majestátny Nitriansky hrad, pôvodne najväčší hrad na Slovensku, sakrálne pamiatky, historické budovy, poklady histórie uschované v múzeách. Nitra sa pýši najdlhšou históriou spomedzi slovenských miest. Najstaršia písomná zmienka o mieste zvanom Nitrava pochádza zo spisu De Conversio Bagoarorum et Carantanorum a rozpráva sa o nej ako o mieste vysvätenia Pribinovho kostolíka v roku 828. Nitra je dnes mestom múzeí, za bránami Ponitrianskeho, Diecézneho i Misijného múzea objavíte mnohé zaujímavé exponáty. Unikátne poľnohospodárske múzeum vás uvíta v rozmanitom svete vývoja poľnohospodárstva, potravinárstva, ponúkne čarovnú jazdu poľnou železničkou. Múzeum v nitrianskej Synagógy dokumentuje dejiny židovskej kultúry na Slovensku a prekvapí Vás svedectvom holokaustu.
www.nitra.sk

Historické mesto Bratislava - 45 km

zaujimavost zaujimavost

Bratislava je mesto bohaté na pamiatky, z ktorých mnohé sa nachádzajú v Starom Meste. Mestská pamiatková rezervácia je jedna z najväčších na Slovensku. Dominantou je štvorvežový Bratislavský hrad, vedľa ktorého sa nachádza budova Národnej rady Slovenskej republiky a neďaleko Dóm svätého Martina. Najvýraznejšou modernou stavbou je Nový most na Dunaji, najväčší zavesený most na svete s jedným pilierom a jednou závesnou rovinou[4]. V roku 2001 bol vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby.
www.bratislava.sk

Zámok Smolenice - 30 km

zaujimavost zaujimavost

Umiestnenie Smolenického zámku je na severnej strane obce. Vybudovaný bol na začiatku nášho storočia na ruinách starého hradu. Starý hrad bol vybudovaný v polovici 15. storočia. Jednotliví majitelia ho zväčšovali a prispôsobovali svojim potrebám a vkusu.
www.smolenice.com

Hrad Červený kameň - 25 km

zaujimavost zaujimavost

Múzeum Červený Kameň sa špecializuje na vývoj bytovej kultúry šľachty a meštiactva na Slovensku. Je otvorené počas celého roku, okrem 24., 25., 26. decembra, 1. januára a pondelkov od 1. októbra do 30. apríla, no jeho aktivity pre návštevníka sa odohrávajú najmä počas sezóny t.j. od 1. mája do 30. septembra
www.hradcervenykamen.sk

Zámok Dolná Krupá - 25 km

zaujimavost zaujimavost

Kaštieľ patrí medzi najkrajšie príklady vidieckej klasicistickej architektúry na Slovensku. Vo svojej dobe sa vďaka Brunsvikovcom stala Dolná Krupá miestom, ktoré sa aj za hranicami monarchie preslávilo umeleckými zbierkami (najmä obrazová galéria), bohatou knižnicou, zbierkami minerálov, ale aj prírodnými krásami parku. V samostatnej divadelnej budove (jestvovala do roku 1937) uvádzali predstavenia za aktívnej účasti panstva, manželka grófa Jozefa, Mária Anna, rod. Majtényi, sa uchádzala o uvedenie melodrámy, pre ktorú mal skomponovať hudbu Ludwig van Beethoven. Podľa ústnej tradície rodiny bola Dolná Krupá miestom, kde tento hudobný skladateľ skomponoval svoje najznámejšie klavírne dielo – Sonátu mesačného svitu. Príslušníci nástupníckeho rodu Chotek sa neskôr zaslúžili o rozkvet poľnohospodárstva a chovateľstva. Panstvo preslávila na prelome 19. a 20. storočia najmä Mária Henrieta Choteková (1863 – 1946), dodnes známa ako „ružová grófka“, svojím rozáriom s viac než 6 000 koreňmi ruží a neskôr kompletnou zbierkou Severokrajných ruží (pozostalosť Rudolfa Geschwinda).
www.dolnakrupa.com

Zámok Bojnice - 90 km

zaujimavost zaujimavost

Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi.
http://www.bojnicecastle.sk

ZOO Bojnice - 90 km

zaujimavost zaujimavost

ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na vzácne a ohrozené druhy.
www.zoobojnice.sk